Ognisko w Łomży – Parafia św. Andrzeja Boboli, ul. Wąska 93

Miejsce spotkań
lomza-boboli-168 Parafia św. Andrzeja Boboli >>
Łomża, ul. Wąska 93.
Zapraszamy na spotkania ogniska Sychar, które odbywają się w pierwsze soboty miesiąca w domu parafialnym przy kościele po Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 18.00. Zapraszamy również na Mszę św. i na adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw przed Mszą św. o godz. 17.30. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Waldemar Górski.
Diecezja Łomżyńska >>

Dnia 14.12.2021 zmarł założyciel naszej Wspólnoty Sychar pallotyn ks. Jan Pałyga.

Drodzy, pogrzeb śp. ks. Jana odbędzie się 17 grudnia (w piątek) o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla Pokoju w Warszawie (ul. Skaryszewska 12). Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie na kwaterę pallotyńską na cmentarzu bródnowskim. Jaki był ks. Jan? W chwilach trudnych potrafił pocieszyć, umocnić na duchu, był obdarzony dużym poczuciem humory, który pomagał stanąć na nogi. A przychodzili do księdza Jana małżonkowie będący w różnych, często w bardzo trudnych sytuacjach. Dzięki jego otwartości, miłości do ludzi, wrażliwości na ludzkie cierpienie, na los małżeństw w kryzysie nasza wspólnota mogła się rozwijać. Odszedł do Domu Ojca w 18. rocznicę powstania naszej wspólnoty – Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Dokładnie 15 grudnia 2003 roku odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie naszej wspólnoty u Księży Pallotynów na Skaryszewskiej w Warszawie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.